..


UPOZORNENIE O ZMENE ADRESY

DOVOĽUJEME SI VÁS UPOZORNIŤ, ŽE VZHĽADOM NA KORONA/COVID OPATRENIA OBMEDZUJÚCE ŠPORT, PRETRVÁVAJÚCE OD 03/2020 PRAKTICKY AŽ DO DNES, SME BOLI NÚTENÍ ZMENIŤ PRIESTORY BOXERNE A OD 01/01/2022 SA BUDEME STRETÁVAŤ A VIESŤ BOX A PARABOXING TRÉNINGY NA ADRESE

OVSIŠTSKÉ NÁM. 1, BRATISLAVA - PETRŽALKA

NA POSCHODÍ - OBCHODNÁ PASÁŽ NAD POTRAVINAMI TERNO

ĎAKUJEME ZA POROZUMENIE

Začíname s boxom

Páči sa vám box ? Máte radi tvrdé nekompromisné údery ? Rozmýšľate nad kariérou profesionálneho ringového boxera alebo si chcete len tak občas uľaviť údermi do vreca a vybiť prebytočnú energiu ? Záleží vám na tom, aby ste sa  vedeli  v núdzi napríklad pri fyzickom útoku na vašu osobu, ubrániť ? Chcete mať fantastickú kondíciu a vyrovnaný kardio-cievny systém v tele ? Záleží vám na vašom zdraví ? Ste radi v dobrom kolektíve ? Hľadáte box klub, kde sa box berie a uctieva ako olympijský šport a nie ako nástroj agresivity ? Kde sa boxuje s rozumom a tréningy prebiehajú aj bezkontaktným spôsobom výučbou techniky úderov bez zranení ? Ak ste aspoň raz odpovedali ÁNO, tak stopercentne patríte medzi nás, patríte do nášho box klubu a my vás kedykoľvek radi medzi sebou privítame.

Ako postupovať a čo si priniesť na prvý tréning ?

Z pravidla sa nemusíte na prvý tréning ani nahlasovať, jednoducho stačí prísť na niektorú tréningovú hodinu >>> ROZVRH TRÉNINGOV <<< Prvý tréning máte u nás ZADARMO a slúži k nápomoci vašemu definitívnemu rozhodnutiu, či s box tréningami pokračovať alebo to vzdať. Prvý tréning preverí dostatočne vaše schopnosti, odhodlanosť, výdrž a nadšenie pre tento krásny olympijský šport. Spoznáte tréningový proces ale aj prístup trénera či familiárnu atmosféru vytvorenú spolucvičiacimi,  ktorí vám budú pomáhať od prvého momentu, akoby ste s nami boli roky.

Na každom tréningu musíte mať veci na prezlečenie, pretože pot vás neminie. Uterák je tiež dosť slušným pomocníkom, ale čo by ste skutočne nemali zabudnúť je VODA. Pitný režim počas tréningov je veľmi dôležitý !!! V ďalšej fáze budete potrebovať bandáže na ruky, boxerské rukavice, chránič chrupu možno vlastné švihadlo. Aký typ a veľkosť vám poradí box tréner, prípadne vám veci zaobstará niektorý z partnerov klubu za rozumné ceny.

Detské tréningy

Detičky u nás začínajú trénovať od 6.rokov, ale mali sme už aj päťročného rusky hovoriaceho a veľmi šikovného Davidka, avšak tu bola podmienka účasť rodiča počas priebehu tréningu. Trénujú dievčatká aj chlapci a skutočne ide o tréningy skôr zamerané na disciplínu, kondíciu a techniku resp. základy boxu. Väčšina tréningov prebieha formou hier a bezkontaktne, u pokročilejších a starších detí je občas prístupný trénerom riadený sparing avšak s údermi vedenými výlučne na ruky a trup z bezpečnostných dôvodov za použitia ochranných prvkov ako napr. prilba. Výsledkom úspešnosti detských tréningov je spokojnosť nielen najmenších ale aj ich rodičov, ktorí si detičky po tréningu zväčša prevezmú dostatočne vybúrené, vybláznené a navnadené na ďalší tréning. 

Tréningy dospelých

Starší dorastenci a dospelí majú tréningy zlúčené. Pondelky máme zamerané na záťažové kruhové tréningy, streda dáva priestor lapovaniu a sparingom, ostatné dni štandardný dril. Ak to nevzdáte, box tréningy vám zaručia časom top kondíciu a prínosom vám bude aj dobitie pozitívnej a vybitie negatívnej energie. Samozrejme že sa prihliada na začiatočníkov, ale odmakať si aj títo musia pot ako pokročilých tak ringových profesionálov. Rozdieli moc nerobíme, kto chce boxovať, ten musí zamakať od samého začiatku. Výnimky majú len cvičenci so zdravotnými problémami. Ak ti dnes nejde švihadlo, o pár týždňov na ňom skáčeš ako nič, ak nevieš dať ranu do vreca, ani sa nenazdáš a tvoj úder vrece vystrelí do vetra. Každým tréningom vidieť progres, ale to je len a len na tebe. Ak vydržíš, telo sa ti odmení, narastie ti sebavedomie a život dostane úplne iné farby. Poď a boxuj !!! Je jedno či pre radosť, kondíciu, zdravie alebo s cieľom byť šampión. Box je životný štýl, box je zmena, my sme zmena, my sme UGBC