Prvé víťazstvo nášho druhého ringového dorastenca Lukáša Maderu

02.06.2018

V sobotu 02.06.2018 sme cestovali s dvoma našimi dorasteneckými reprezentantmi Vladimírom Vladkom Machalíkom (3.zápas) a Lukášom Lukim Maderom (1.zápas) do Dubnice nad Váhom, kde sa konal

4.turnaj

II.Slovenskej ligy boxu

Boli sme plní očakávaní a nervozita sa dala krájať. Časom sa však aj táto akoby vytratila a z pred zápasovou prípravou v šatni sa naši zverenci dostali do pohody, ktorá ich ovládla aj v ringu. Pre Vladka to bol jeho tretí zápas a predošlé dva vyhral, takže jeho odhodlanie zvíťaziť, bolo neprelomitelné, no po vstupe do ringu sa ukázalo, že protivník tiež prišiel s odhodlaním zvíťaziť a šťastie stálo tentokrát na jeho strane. Vladkovi na česť slúži, že prehral len na body a už dnes vie, že keby bol býval viac ofenzívny a menej by cúval, mohol zápas vyhrať. Ale nič sa nedeje, ešte bude veľa príležitostí, kde ukáže svoj boxerský talent v plnom nasadení. 

Luki naopak ešte nezápasil, ba dokonca podľa jeho slov sa ešte ani nepobil, ale chuť vyhrať a jeho pripravenosť dostali v ringu zelenú. Bil sa ako lev a tak ako kondične tak aj technicky mal jednoznačnú prevahu nad svojim súperom. Celý zápas mal pod kontrolou a svojmu protivníkovi nenechal dlžný ani jeden úder. Slovami laika "súpera rozbil na kašu", až musela zasahovať zdravotníčka Lukiho oponent si ale predsa zaslúži REŠPEKT, pretože po niekoľkých priamych zásahoch do oblasti hlavy a tváre, kedy sa mu z nosa pustila krv, tvrdo pokračoval v zápase a ostal stáť na nohách. Oba zápasy si môžete pozrieť na videu a oceniť talent, ktorý sa v týchto mladých boxeroch skrýva.